Tętniąca życiem Barcelona była gospodarzem produktywnego i wzbogacającego wydarzenia – warsztatów biura łącznikowego projektu AMULET, które odbyły się w dniach 11-12 kwietnia 2024 roku. To dwudniowe spotkanie zgromadziło partnerów i członków biura łącznikowego AMULET, wspierając współpracę, wymianę wiedzy i dyskusje na temat inicjatyw klastrów.
Kluczową atrakcją wydarzenia była wymiana doświadczeń i wiedzy specjalistycznej. Dzielenie się cennymi spostrzeżeniami i najlepszymi praktykami pozwoliło uczestnikom na głębsze zrozumienie i zbadanie potencjalnych możliwości współpracy w ramach sieci AMULET.

Dzień 1 obejmował szczegółowe warsztaty prowadzone przez cenionego Alberto Pezzi (ACCIÓ). Warsztaty te zagłębiły się w zawiłości polityki klastrowej w Katalonii, dostarczając cennej wiedzy uczestnikom zainteresowanym odkrywaniem możliwości współpracy w regionie.
Dzień został dodatkowo wzbogacony o angażujące prezentacje ambasadorów AMULET H2020. Ich spostrzeżenia wywołały prowokujące do myślenia dyskusje i ułatwiły merytoryczną wymianę wiedzy między uczestnikami.

Dzień 2 zaoferował uczestnikom wyjątkową okazję do odwiedzenia Eurecat, wiodącego partnera technologicznego dla firm w Katalonii. Wizyta ta zapewniła cenny wgląd w działalność Eurecat i otworzyła drzwi do potencjalnej przyszłej współpracy w sferze technologicznej. Druga wizyta zaplanowana na ten dzień to spotkanie w Pangea Aerospace, która jest jednym z finalistów 2. edycji Open Call.