6. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo Przetwórczego INNOFORM® za nami. W dniach 16-18 kwietnia narzędziowcy i przetwórcy tworzyw sztucznych spotkali się w Bydgoszczy, aby zapoznać się z ofertą 170 firm z całego świata. 2723 profesjonalistów miało okazję poznać ofertę skierowaną do szeroko rozumianej branży formierskiej oraz wzięło aktywny udział w prezentacjach firm, panelach dyskusyjnych, konferencjach oraz giełdzie kooperacyjnej. Ważnym elementem targów był również dzień edukacyjny skierowany do uczniów szkół branżowych i studentów lokalnych uczelni.

Konferencja „Recykling tworzyw w gąszczu regulacji. Jeszcze szczytna idea, czy już utopia?”. Pierwsza część konferencji dotyczyła tematu zrównoważonego rozwoju w obszarze polimerów oraz wpływu nowych regulacji na kondycję firm. Druga część poświęcona była raportowaniu ESG, które w najbliższym czasie będzie miało znaczący wpływ na działalność biznesową. Wśród panelistów znaleźli się praktycy, przedstawiciele sektora bankowego i środowisk akademickich, którzy podpowiadali, jak wdrażać politykę zrównoważonego rozwoju w kontekście przewagi konkurencyjnej.

W ramach projektu Better Factory odbyła się SESJA INFORMACYJNA pt.: „Innovation unleashed: Discoveries from Better Factory’s agile production and personalization of products initiatives”. Podczas prezentacji przedstawiono metodologię, rezultaty i wyniki projektu. Rodolfo Groenewoud van Vliet z In4Art w swoim wystąpieniu podkreślił odkrycia dokonane we współpracy MŚP z dostawcą technologii i artystą w zakresie nowych, spersonalizowanych produktów i zwinnej produkcji w celu zrównoważonej optymalizacji procesów produkcyjnych, pracy nad COBOTAMI, cyfrowymi ustawieniami fabryk, urządzeniami IOT oraz personalizowanymi produktami i usługami. Nie zabrakło również prezentacji polskich firm – laureatów drugiego konkursu – dofinansowanych w ramach projektu. Na koniec Olga Skalska z Funding BOX opowiedziała o innych projektach unijnych z kaskadowymi możliwościami finansowania.

Ponadto na stoisku odbywały się indywidualne spotkania z partnerami projektu i przedstawicielami zwycięskich firm biorących udział w projektach międzynarodowych.

Poniżej krótka relacja zdjęciowa.