Blog

Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Misja gospodarcza na Litwie

Misja gospodarcza na Litwie

Misja gospodarcza województwa kujawsko-pomorskiego na Litwie jest inicjatywą mającą na celu rozwój współpracy gospodarczej między dwoma regionami. Tego rodzaju misja jest doskonałą okazją do promocji województwa kujawsko-pomorskiego, prezentacji jego potencjału gospodarczego oraz budowania relacji z partnerami zagranicznymi. Misje gospodarcze mają na celu rozwijanie eksportu, pozyskiwanie inwestycji zagranicznych oraz wymianę wiedzy.

8. EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO

8. EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Rozpoczynamy 8. edycję wizyt zwodoznawczych. Wizyty zawodoznawcze to spotkania lub wizyty, które mają na celu zapoznanie się z konkretnym zawodem lub branżą. W ramach wizyt zawodoznawczych, uczestnicy mają możliwość odwiedzenia miejsc pracy, spotkania z pracownikami danej branży, obserwowania ich codziennych obowiązków i dowiedzenia się więcej o wymaganiach, umiejętnościach i perspektywach.

Wydłużony termin składania wniosków!

Wydłużony termin składania wniosków!

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosków o dofinansowanie w ramach projektu AIBC Euroclusters Open Calls! 5 września 2023 r. mija termin składania wniosków na dofinansowanie:     – udziału w szkoleniach,     – udziału w międzynarodowych wydarzeniach. 12 września 2023 r. mija termin składania wniosków na dofinansowanie:     – usług.

Jesteśmy partnerem w międzynarodowym projekcie AMULET

Jesteśmy partnerem w międzynarodowym projekcie AMULET

Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa jest partnerem w międzynarodowym projekcie AMULET pt: „The Advanced Materials & Manufacturing United for LightwEighT”, który oferuje szereg bezpłatnych usług dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Szczególną uwagę zwraca możliwość korzystania z bezpłatnego COACHINGU B2B. Coaching w AMULECIE polega na indywidualnych spotkaniach z jednym z ekspertów,.

Akademia Formy Wtryskowej

Akademia Formy Wtryskowej

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w serii szkoleń pn. „Akademia Formy Wtryskowej”. Czy marzysz o zdobyciu wiedzy i umiejętności z zakresu form wtryskowych? Chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności w tej dziedzinie i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Jeśli tak, to nasze szkolenie jest idealne dla Ciebie! W ramach Akademii otrzymasz.

Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych przy ZSM nr 2 w Bydgoszczy.

Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych przy ZSM nr 2 w Bydgoszczy.

Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa wraz z Zespołem Szkół Mechanicznych realizuje projekt współfinansowany z KRAJOWEGO PLANU ODUDOWY I ZWIĘKSZENIA OBROTNOŚCI. Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs) Celem głównym projektu jest przygotowanie kadr na potrzeby gospodarki w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych i.

Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023

Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023

W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszamy do udziału w XV edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorców i naukowców z województwa kujawsko-pomorskiego. Ocenie podlegają innowacje nie starsze niż 2 pełne lata kalendarzowe poprzedzające dzień zgłoszenia do konkursu w jednej.

ZWYCIĘZCY II KONKURSU Z PROEKTU BETTER FACTORY

ZWYCIĘZCY II KONKURSU Z PROEKTU BETTER FACTORY

Przyjazne dla planety słomki, ekologiczna produkcja wina, inteligentne koperty, dzianinowe buty… Poznaj 9 zespołów wybranych do Better Factory, projektu finansowanego przez UE, który wprowadza innowacje w fabrykach. ● Better Factory ma na celu pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) stać się bardziej konkurencyjnymi, wykorzystując wiedzę artystyczną i technologiczną do tworzenia.