Projekt Hungry EcoCities z radością ogłasza rozpoczęcie drugiego konkursu skierowanego do europejskich MŚP z branży rolno-spożywczej. Inicjatywa ta ma na celu zgłębienie połączenia technologii i sztuki, ze szczególnym naciskiem na rozwiązanie palących problemów, takich jak marnotrawienie żywności, pielęgnowanie zrównoważonych łańcuchów dostaw żywności i propagowanie etycznych praktyk konsumpcyjnych w całej UE. Dołącz do nas, aby przewodzić nowatorskim rozwiązaniom, które łączą kreatywność z technologią i torują drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości w sektorze rolno-spożywczym.

Poszukujemy MŚP z europejskiego sektora rolno-spożywczego w celu zidentyfikowania i wybrania najbardziej odpowiednich miejsc testowych w sektorach spożywczym i rolniczym, wykazujących potencjał rozwoju.

Wybrani kandydaci otrzymają:

● Finansowanie bez kapitału własnego do kwoty 45 000 EUR

Mentoring podczas 14-miesięcznego programu wsparcia

● Wsparcie ze strony wiodących europejskich uniwersytetów w dziedzinie nauki i technologii

● Artystyczne eksperymenty mające na celu wygenerowanie innowacyjnych pomysłów na produkty/usługi

● Dostęp do cyfrowych narzędzi projektowych opracowanych dla Hungry EcoCities

● Dostęp do dedykowanych centrów wiedzy Hungry EcoCities

Termin rejestracji mija 15 maja 2024 o godzinie 17:00.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie inne ważne informacje można znaleźć TUTAJ

Dodatkowo Hungry EcoCities organizuje informacyjny WEBINAR, które odbędzie się 2 kwietnia o godz. 10.00 – dołącz i dowiedz się więcej -> LINK

O projekcie Hungry EcoCities:

Celem projektu Hungry EcoCities jest znalezienie rozwiązania na palący problemem – stworzenie zdrowszego, bardziej zrównoważonego, odpowiedzialnego i niedrogiego systemu rolno-spożywczego w Unii Europejskiej. Będzie to możliwe poprzez wykorzystanie eksperymentów opartych na sztuce i umożliwienie przedsiębiorstwom rolno-spożywczym dostarczanie odpowiedzialnych innowacji opartych na sztucznej inteligencji, będących kluczowym trybem zrównoważonego łańcucha żywnościowego.

Zostań częścią społeczności, w której innowacje odgrywają kluczową rolę w zrewolucjonizowaniu europejskiego sektora rolno-spożywczego! (więcej informacji można znaleźć na stronie: LINK)

Ten projekt HungryEcoCities otrzymał finansowanie z programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horizon Europe” w ramach umowy o nr 101069990.